Herunder finder du kontaktoplysninger på donorkorpsene i Region Syddanmark.

Assens

Formand og praktisk leder: Jens Chr. Thorsen
Mail: jenst@sandager23.dk

Esbjerg

Formand: Anders Noer
Mail: bsyd@bloddonor.dk

Praktisk leder: Viktor Rasmussen
Mail: var@outlook.dk

Fredericia

Formand: René Hansen
Mail: reha@danskebank.dk

Fåborg

Formand og praktisk leder: Rune Moustgaard
Mail: mail@lundsgaard.dk

Grindsted

Praktisk leder: Thor Gyde Pedersen
Mail: thor.gyde.pedersen@altiboxmail.dk

Haderslev

Formand: Helle Romborg
Mail: helleromborg@hotmail.com

Holsted-Brørup-Vejen

Formand: Jan Vejrup
Mail: jan.vejrup@hotmail.com

Kolding

Formand: Henrik Vendelbo Jørgensen
Mail: vendelbojorgensen@gmail.com

Praktisk leder: Eva Pihlmann
Mail: eva_pihlmann@yahoo.dk

Middelfart

Formand og praktisk leder: Dennis Jørgensen
Mail: dennisslj@gmail.com

Midtfyn

Formand og praktisk leder: Minnie Andersen
Mail: minniehumbas@live.dk

Odense

Formand: Thomas Kaa
Mail: thomaskaa173@gmail.com

Praktisk leder: Elizabeth Hanmann
Mail: odense@bloddonor.dk

Ribe

Praktisk leder: Bente Lukassen
Mail: lukassen@stofanet.dk

Rudkøbing

Formand: Jens Warming
Mail: jenswarming@gmail.com

Praktisk leder: Ulla Kroun
Mail: aukroun@mail.tele.dk

Svendborg/Ærø

Næstformand: Per Nielsen
Mail:per.nielsen56@outlook.dk

Besøg korpsets egen hjemmeside her.

Sønderborg

Formand: Bo Andersen
Mail: bo.andersen@rsyd.dk

Tønder

Formand: Hanne Hansen
Mail: hannehansen47@hotmail.com

Praktisk leder: Ellen Bomholt
Mail: ellen.bomholt@rsyd.dk

Varde

Formand og praktisk leder: Niels Ole Beck
Mail: nielsolebeck@mail.dk

Vejle

Formand: Bjarne Sørensen
Mail: b.soerensen@postkasse.org

Praktisk leder: Lene Petrowsky
Mail: Keld.petrowsky@mail.dk

Østfyn

Formand: Peter Jordhøj
Mail: pjordhoej@gmail.com

Aabenraa

Formand: Lars Alsted
Mail: larsalsted@live.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone